Transaction Workflow (8.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (10 entries)

en: Type
uk: Тип

en: Save
uk: Зберегти

en: Log message
uk: Повідомлення журналу

en: State
uk: Стан

en: Workflow
uk: Документообіг

en: Transaction workflow
uk: Документообіг операції

en: Form mode
uk: Режим форми

en: Transitions
uk: Переходи

en: Submit button label
uk: Напис кнопки надсилання

en: State label
uk: Мітка стану
