Transaction Workflow (8.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (8 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Save
id: Simpan

en: Log message
id: Pesan log

en: State
id: Status

en: Workflow
id: Alur kerja

en: Form mode
id: Mode borang

en: Transitions
id: Transisi

en: State label
id: Label state
