Transaction Workflow (8.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Type
it: Tipo

en: Save
it: Salva

en: Log message
it: Messaggio di log

en: State
it: Stato

en: Form mode
it: Modalità form

en: Transitions
it: Transizioni
