Transaction Workflow (8.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (7 entries)

en: Type
ro: Tip

en: Save
ro: Salvare

en: Log message
ro: Mesaj jurnal

en: State
ro: Status

en: Workflow
ro: Fluxul de lucru

en: Form mode
ro: Mod formular

en: Transitions
ro: Tranziții
