Transform API (1.0.0-rc17) - en to el translation catalogue (94 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Pages
el: Σελίδες

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: List
el: Λίστα

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: File
el: Αρχείο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Weight
el: Βάρος

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Parent
el: Γονέας

en: Category
el: Κατηγορία

en: Name
el: Όνομα

en: Field
el: Πεδίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Region
el: Περιοχή

en: Menu
el: Μενού

en: Configure
el: Διευθέτηση

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Block
el: Μπλοκ

en: Visibility
el: Ορατότητα

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Original image
el: Αρχική εικόνα

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: System
el: Σύστημα

en: Unlimited
el: Απεριόριστο

en: Save changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Configure block
el: Ρύθμιση μπλοκ

en: Simple
el: Απλό

en: Language switcher
el: Αλλαγή γλώσσας

en: Block description
el: Περιγραφή του μπλοκ

en: Blocks
el: Μπλοκ

en: Save blocks
el: Αποθήκευση μπλοκ

en: The block settings have been updated.
el: Οι ρυθμίσεις των μπλοκ ενημερώθηκαν.

en: Save block
el: Αποθήκευση του μπλοκ

en: The block configuration has been saved.
el: Οι ρυθμίσεις του μπλοκ αποθηκεύτηκαν.

en: Menus
el: Μενού

en: The number of digits to the right of the decimal.
el: Ο αριθμός των ψηφίων στα δεξιά της υποδιαστολής.

en: Decimal marker
el: Χαρακτήρας υποδιαστολής

en: Language code
el: Κωδικός γλώσσας

en: Space
el: Διάστημα

en: Web services
el: Υπηρεσίες ιστού

en: Boolean
el: Δυαδική τιμή

en: Decimal point
el: Υποδιαστολή

en: Comma
el: Κόμμα

en: (No subject)
el: (Δεν υπάρχει θέμα)

en: Language name
el: Όνομα γλώσσας

en: No blocks in this region
el: Δεν υπάρχουν μπλοκ σε αυτή την περιοχή

en: Main page content
el: Περιεχόμενο κεντρικής σελίδας

en: Language switcher (@type)
el: Εναλλαγή γλώσσας (@type)

en: Image style
el: Στυλ εικόνας

en: None (original image)
el: Κανένα (αρχική εικόνα)

en: Thousand marker
el: Διαχωριστής χιλιάδας

en: Display with prefix and suffix.
el: Εμφάνιση με πρόθεμα και επίθεμα.

en: Format settings:
el: Ρυθμίσεις μορφής:

en: Link image to
el: Σύνδεσμος εικόνας στο

en: Image style: @style
el: Στυλ εικόνας: @style

en: Linked to content
el: Σύνδεσμος στο περιεχόμενο

en: Linked to file
el: Σύνδεσμος στο αρχείο

en: Weight for @block block
el: Βαρύτητα για το μπλοκ @block

en: Region for @block block
el: Περιοχή για το μπλοκ @block

en: Nothing
el: Τίποτα

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
el: Ένα μοναδικό μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα. Μπορεί να περιέχει μόνο μικρά γράμματα, αριθμούς και κάτω παύλες.

en: Label display for @title
el: Εμφάνιση ετικέτας για το @title

en: Formatter for @title
el: Μορφοποιητής για το @title

en: Apostrophe
el: Απόστροφος

en: Integer value
el: Ακέραια τιμή

en: Thin space
el: Λεπτό κενό

en: Place block
el: Τοποθέτηση μπλοκ

en: Select the region where this block should be displayed.
el: Επιλέξτε την περιοχή όπου θα πρέπει να εμφανίζεται αυτό το μπλοκ.

en: Format: @display
el: Μορφότυπος: @display

en: Filter by block name
el: Φιλτράρισμα ανά όνομα μπλοκ

en: Enter a part of the block name to filter by.
el: Εισάγετε ένα μέρος του ονόματος του μπλοκ με το οποίο να γίνει το φιλτράρισμα.

en: Comment list
el: Λίστα σχολίων

en: Show for the listed pages
el: Εμφάνιση για τις επιλεγμένες σελίδες

en: Hide for the listed pages
el: Απόκρυψη για τις επιλεγμένες σελίδες

en: Display prefix and suffix
el: Εμφάνιση προθέματος και επιθέματος

en: Menu levels
el: Επίπεδα μενού

en: This block is broken or missing. You may be missing content or you might need to enable the original module.
el: Αυτό το μπλοκ λείπει ή είναι χαλασμένο. Μπορεί να λείπει το περιεχόμενο ή ίσως χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την μονάδα που το ορίζει.

en: Broken/Missing
el: Χαλασμένο/Λείπει

en: Display in native language
el: Προβολή στην μητρική γλώσσα

en: Displayed in native language
el: Εμφανίζεται στη μητρική γλώσσα

en: Time zone: @timezone
el: Ζώνη ώρας: @timezone

en: Place block <span class="visually-hidden">in the %region region</span>
el: Τοποθέτηση μπλοκ <span class="visually-hidden">στην περιοχή %region</span>

en: No blocks available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα μπλοκ.

[ctx: decimal places]
en: Scale
el: Κλίμακα
    στο πλαίσιο: δεκαδικά ψηφία

en: @label (disabled)
el: @label (απενεργοποιημένο)

en: The "%plugin_id" was not found
el: Το "%plugin_id" δεν βρέθηκε
