Transform API (1.0.0-rc2) - en to he translation catalogue (60 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Pages
he: עמודים

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Value
he: ערך

en: List
he: רשימה

en: Remove
he: הסרה

en: Edit
he: עריכה

en: Weight
he: משקל

en: Link
he: קישור

en: Parent
he: אב

en: Category
he: קטגוריה

en: Field
he: שדה

en: Label
he: תווית

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Region
he: איזור

en: Menu
he: תפריט

en: Configure
he: הגדרות

en: Include
he: כלול

en: Date format
he: תבנית תאריך

en: Block
he: בלוק

en: Visibility
he: ניראות

en: Roles
he: תפקידים

en: Filter
he: סינון

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: System
he: מערכת

en: Unlimited
he: ללא הגבלה

en: Save changes
he: שמירת השינויים

en: Hidden
he: מוסתר

en: Configure block
he: הגדרות בלוק

en: Simple
he: פשוט

en: Block description
he: תיאור הבלוק

en: Blocks
he: בלוקים

en: Save blocks
he: שמירת בלוקים

en: The block settings have been updated.
he: עודכנו הגדרות הבלוקים.

en: Save block
he: שמירת בלוק

en: The block configuration has been saved.
he: תצורת הבלוק נשמרה.

en: Menus
he: תפריטים

en: Language code
he: קוד השפה

en: Add comment
he: הוספת תגובה

en: Web services
he: שרותי רשת - Web services

en: Meta tags
he: מטה-דאטה

en: Boolean
he: בוליאני

en: (No subject)
he: (ללא נושא)

en: No blocks in this region
he: אין בלוקים באיזור זה

en: Main page content
he: תוכן

en: Remove block
he: הסרת הבלוק

en: Format settings:
he: הגדרות פורמט:

en: Weight for @block block
he: משקל עבור הבלוק @block

en: Region for @block block
he: איזור עבור הבלוק @block

en: Place block
he: הוספת בלוק

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
he: בחרו פורמט להצגת התאריך. ודאו שהפורמט מתאים לשדה, למשל, אין טעם לבחור בפורמט המציג שעה לשדה שמכיל רק תאריך.

en: Filter by block name
he: סינון לפי שם הבלוק

en: Menu levels
he: רמות תפריט

en: Text (formatted)
he: טקסט (עם פורמט)

en: Broken/Missing
he: לא תקין/חסר

en: Time zone override
he: אכיפת איזור זמן

en: The time zone selected here will always be used
he: תמיד ייעשה שימוש באיזור הזמן שתבחרו כאן.

en: Place block <span class="visually-hidden">in the %region region</span>
he: הצבת בלוק <span class="visually-hidden">באיזור %region</span>

en: Are you sure you want to remove the @entity-type %label from the %region region?
he: האם להמשיך בהסרת @entity-type %label מהאיזור %region ?
