Transform API (1.0.0-rc4) - en to th translation catalogue (43 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Pages
th: หน้า

en: Delete
th: ลบ

en: Value
th: ค่า

en: List
th: ดูลิสต์

en: Remove
th: เอาออก

en: File
th: ไฟล์

en: Edit
th: แก้ไข

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Link
th: ลิงค์

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Region
th: ตำแหน่ง

en: Menu
th: เมนู

en: ID
th: ไอดี

en: Configure
th: ตั้งค่า

en: Date format
th: รูปแบบวันที่

en: Visibility
th: การมองเห็น

en: System
th: ระบบ

en: Unlimited
th: ไม่จำกัด

en: Save changes
th: บันทึกการเปลี่ยนแปลง

en: Hidden
th: ซ่อน

en: Configure block
th: ตั้งค่าบล็อค

en: Blocks
th: บล็อค

en: Save blocks
th: บันทึกบล็อค

en: The block settings have been updated.
th: ตั้งค่าบล็อคเรียบร้อย

en: Save block
th: บันทึกบล็อค

en: The block configuration has been saved.
th: ตั้งค่าบล็อคแล้ว

en: Menus
th: เมนู

en: Boolean
th: บูลีน

en: (No subject)
th: (ไม่มีชื่อ)

en: No blocks in this region
th: ไม่มีบล็อคในตำแหน่งนี้

en: Image style
th: ลักษณะของรูป

en: Weight for @block block
th: น้ำหนักของบล็อค @block

en: Region for @block block
th: พื้นที่แสดงผลสำหรับบล็อค @block

en: Nothing
th: ไม่มีอะไร

en: Select the region where this block should be displayed.
th: เลือกเขตที่บล็อกนี้ควรจะถูกแสดง

en: Filter by block name
th: กรองตามชื่อบล็อก

en: Enter a part of the block name to filter by.
th: ใส่ส่วนหนึ่งของชื่อบล็อกในการกรอง

en: Show for the listed pages
th: แสดงหน้ารายการ

en: Hide for the listed pages
th: ซ่อนหน้ารายการ

en: Menu levels
th: ระดับเมนู
