Transform API (1.0.0) - en to oc translation catalogue (72 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Pages
oc: Paginas

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: List
oc: Listar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: File
oc: Fichièr

en: Edit
oc: Modificar

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Weight
oc: Pes

en: Link
oc: Ligam

en: Category
oc: Categoria

en: Name
oc: Nom

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: Menu
oc: Menú

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Configure
oc: Configurar

en: Include
oc: Inclure

en: Date format
oc: Format de data

en: Block
oc: Blòt

en: Visibility
oc: Visibilitat

en: Roles
oc: Ròtles

en: Filter
oc: Filtrar

en: Original image
oc: Imatge original

en: Plain text
oc: Tèxte brut

en: System
oc: Sistèma

en: Unlimited
oc: Illimitat

en: Save changes
oc: Enregistrar los cambiaments

en: Hidden
oc: Amagat

en: Configure block
oc: Configurar lo blòt

en: Language switcher
oc: Selector de lenga

en: Block description
oc: Descripcion del blòt

en: Blocks
oc: Blòts

en: Save blocks
oc: Enregistrar los blòts

en: The block settings have been updated.
oc: Los paramètres del blòt son estats meses a jorn.

en: Save block
oc: Enregistrar lo blòt

en: The block configuration has been saved.
oc: La configuracion del blòt es estada enregistrada.

en: Menus
oc: Menús

en: The number of digits to the right of the decimal.
oc: Lo nombre de dígits a la dreta de la coma.

en: Decimal marker
oc: Separador de decimals

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Space
oc: Espace

en: Add comment
oc: Apondre un comentari

en: Web services
oc: Servicis Web

en: Add region
oc: Apondre una region

en: Meta tags
oc: Balisas meta

en: Decimal point
oc: Marcador decimal

en: Comma
oc: Virgula

en: (No subject)
oc: (sens subjècte)

en: Language name
oc: Nom de la lenga

en: No blocks in this region
oc: Pas cap de blòt dins aquela region

en: Main page content
oc: Contengut de la pagina principala

en: Language switcher (@type)
oc: Selector de lenga (@type)

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: None (original image)
oc: Pas cap (imatge original)

en: Thousand marker
oc: Indicador de milierats

en: Display with prefix and suffix.
oc: Aficha amb lo prefix e lo sufix.

en: Format settings:
oc: Paramètres del format :

en: Link image to
oc: Ligar l'imatge a

en: Image style: @style
oc: Estil de l'imatge : @style

en: Linked to content
oc: Ligada al contengut

en: Linked to file
oc: Ligada al fichièr

en: Weight for @block block
oc: Pes del blòt @block

en: Region for @block block
oc: Region pel blòt de @block

en: Nothing
oc: Res

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
oc: Un nom legible-per-la-maquina. Només pòt contenir letras en minusculas, numèros e jonhents basses.

en: Label display for @title
oc: Presentacion de l'etiqueta per @title

en: Formatter for @title
oc: Formatador per @title
