Transform API (1.0.2) - en to tr translation catalogue (126 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: List
tr: Liste

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: The title of the block as shown to the user.
tr: Bloğun kullanıcıya gösterilecek başlığı.

en: File
tr: Dosya

en: Edit
tr: Düzenle

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Link
tr: Bağlantı

en: Parent
tr: Üst öge

en: Category
tr: Kategori

en: Name
tr: İsim

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: Region
tr: Bölge

en: Menu
tr: Menü

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Include
tr: Dahil et

en: Date format
tr: Tarih biçimi

en: Block
tr: Blok

en: Visibility
tr: Görünürlük

en: Roles
tr: Roller

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Original image
tr: Özgün görsel

en: Plain text
tr: Düz metin

en: System
tr: Sistem

en: Unlimited
tr: Sınırsız

en: Save changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Hidden
tr: Gizli

en: Configure block
tr: Bloğu yapılandır

en: characters
tr: karakterler

en: Simple
tr: Basit

en: Language switcher
tr: Dil değiştirici

en: Block description
tr: Blok açıklaması

en: Blocks
tr: Bloklar

en: Save blocks
tr: Blokları kaydet

en: The block settings have been updated.
tr: Blok ayarları güncellendi.

en: Save block
tr: Bloğu kaydet

en: The block configuration has been saved.
tr: Blok yapılandırması kaydedildi.

en: Menus
tr: Menüler

en: The number of digits to the right of the decimal.
tr: Ondalık işaretinin sağındaki basamak sayısı.

en: Decimal marker
tr: Ondalık işareti

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Space
tr: Boşluk

en: Add comment
tr: Yorum ekle

en: Web services
tr: Web hizmetleri

en: Text length
tr: Yazı uzunluğu

en: Meta tags
tr: Meta etiketleri

en: Boolean
tr: Mantıksal

en: Decimal point
tr: Ondalık nokta

en: Comma
tr: Virgül

en: (No subject)
tr: (Konusuz)

en: Language name
tr: Dil adı

en: No blocks in this region
tr: Bu bölgeye atanmış blok yok

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Summary or trimmed
tr: Özet veya kırpılmış

en: Language switcher (@type)
tr: Dil değiştiricisi (@type)

en: Image style
tr: Resim stili

en: Remove block
tr: Bloğu kaldır

en: None (original image)
tr: Hiçbiri (özgün resim)

en: Thousand marker
tr: Basamak gruplandırma simgesi

en: Display with prefix and suffix.
tr: Ön- ve son-ek ile görüntüle.

en: Format settings:
tr: Biçimlendirme ayarları

en: Link image to
tr: Resmin bağlanacağı yer

en: Image style: @style
tr: Resim stili: @style

en: Linked to content
tr: İçeriğe bağlantılı

en: Linked to file
tr: Dosyaya bağlantılı

en: Weight for @block block
tr: @block bloğu için ağırlık

en: Region for @block block
tr: @block bloğu için bölge

en: Nothing
tr: Hiçbir şey

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
tr: Benzersiz okunabilir makine adı. Sadece sayılar ve küçük harfler ve altçizgi kullanın.

en: Label display for @title
tr: @title için etiket görünümü

en: Formatter for @title
tr: %title için biçimlendirici

en: Absolute URL
tr: Mutlak URL

en: Apostrophe
tr: Kesme işareti

en: Integer value
tr: Tamsayı değeri

en: Thin space
tr: İnce boşluk

en: Place block
tr: Blok yerleştir

en: Select the region where this block should be displayed.
tr: Bu bloğun görüntüleneceği bölgeyi seçin.

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
tr: Tarihi görüntüleme biçimini seçin. Alan için uygun bir biçim ayarladığınızdan emin olun; örneğin, yalnızca tarih içeren bir alan için saati atarak.

en: Format: @display
tr: Biçim: @display

en: Float value
tr: Kayan nokta değeri

en: Filter by block name
tr: Blok adına göre süz

en: Enter a part of the block name to filter by.
tr: Süzme ölçütü olarak blok adının bir parçasını girin.

en: Saved the %label @entity-type.
tr: %label @entity-type kaydedildi.

en: Comment list
tr: Yorum listesi

en: Show for the listed pages
tr: Listelenen sayfalar için göster

en: Hide for the listed pages
tr: Listelenen sayfalar için gizle

en: Display prefix and suffix
tr: Ön eki ve son eki görüntüle

en: Menu levels
tr: Menü seviyeleri

en: Text (formatted)
tr: Metin (biçimlendirilmiş)

en: This block is broken or missing. You may be missing content or you might need to enable the original module.
tr: Bu blok bozuk ya da eksik. Eksik içeriğe sahip olabilir ya da orijinal modülü etkinleştirmeniz gerekebilir.

en: Broken/Missing
tr: Bozuk/Eksik

en: Layout Builder
tr: Yerleşim Oluşturucu

en: Configure Image Styles
tr: Resim Stillerini Yapılandır

en: Display in native language
tr: Yerel dilde görüntüle

en: Displayed in native language
tr: Ana dilde gösterilen

en: Trimmed limit
tr: Kesilmiş sınır

en: If the summary is not set, the trimmed %label field will end at the last full sentence before this character limit.
tr: Özet ayarlanmazsa, kırpılmış %label alanı, bu karakter sınırından önceki son tam tümcede sona erer.

en: Trimmed limit: @trim_length characters
tr: Kırpılan sınır: @trim_length karakter

en: Time zone: @timezone
tr: Saat dilimi: @timezone

en: Time zone override
tr: Saat dilimini geçersiz kıl

en: The time zone selected here will always be used
tr: Her zaman burada seçilen saat dilimi kullanılacak

en: Place block <span class="visually-hidden">in the %region region</span>
tr: Bloğu <span class="visually-hidden">%region bölgesine</span> yerleştir

en: No blocks available.
tr: Kullanılabilir blok yok.

[ctx: decimal places]
en: Scale
tr: Ölçek

en: Expand all menu links
tr: Tüm menü bağlantılarını genişlet

en: Date separator
tr: Tarih ayırıcı

en: The string to separate the start and end dates
tr: Başlangıç ve bitiş tarihlerini ayırmak için kullanılan dizge

en: Separator: %separator
tr: Ayırıcı: %separator

en: @label (disabled)
tr: @label (devre dışı)

en: Initial visibility level
tr: Başlangıçtaki görünürlük düzeyi

en: Number of levels to display
tr: Görüntülenecek düzey sayısı

en: This maximum number includes the initial level.
tr: Bu sayı üst sınırı, başlangıç düzeyini içerir.

en: @entity being viewed
tr: Görüntülenen @entity

en: Content block
tr: İçerik bloğu

en: The "%plugin_id" was not found
tr: "%plugin_id" bulunamadı

en: Could not retrieve the remote URL (@url).
tr: Uzak URL (@url) getirilemedi.

en: oEmbed content
tr: oEmbed içeriği

en: Override the option found on each menu link used for expanding children and instead display the whole menu tree as expanded.
tr: Her bir menü bağlantısında alt ögeleri genişletmek için kullanılan seçeneği geçersiz kılın ve bunun yerine tüm menü ağacını genişletilmiş olarak gösterin.
