Transform API (1.1.0-beta3) - en to bs translation catalogue (45 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: Pages
bs: Stranice

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: List
bs: Izlistaj

en: Remove
bs: Ukloni

en: Description
bs: Opis

en: The title of the block as shown to the user.
bs: Naslov bloka koji je prikazan korisniku.

en: Edit
bs: Izmjeni

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Weight
bs: Težina

en: Parent
bs: Roditelj

en: Category
bs: Kategorija

en: Name
bs: Ime

en: Field
bs: Polje

en: Label
bs: Oznaka

en: View
bs: Pregled

en: Menu
bs: Meni

en: Configure
bs: Podešavanje

en: Include
bs: Uključi

en: Date format
bs: Format datuma

en: Block
bs: Blok

en: Visibility
bs: Vidljivost

en: Roles
bs: Uloge

en: Plain text
bs: Obični tekst

en: System
bs: Sistem

en: Unlimited
bs: Neograničeno

en: Basic
bs: Obični

en: Save changes
bs: Snimi promjene

en: Hidden
bs: Sakriven

en: Configure block
bs: Podesi blok

en: Block description
bs: Opis bloka

en: Blocks
bs: Blokovi

en: Save blocks
bs: Sačuvaj blokove

en: The block settings have been updated.
bs: Postavke blokova su sačuvane.

en: Save block
bs: Sačuvaj blok

en: The block configuration has been saved.
bs: Postavke bloka su sačuvane.

en: The number of digits to the right of the decimal.
bs: Broj cifri desno od decimale.

en: Decimal marker
bs: Decimalni marker

en: Decimal point
bs: Decimalna tačka

en: Comma
bs: Zarez

en: (No subject)
bs: (Bez naslova)

en: No blocks in this region
bs: Nema blokova u ovom regionu

en: Main page content
bs: Sadržaj glavne stranice
