Transform API (1.1.0-beta3) - en to is translation catalogue (55 entries)

en: Title
is: Titill

en: Pages
is: Síður

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: List
is: Listi

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: The title of the block as shown to the user.
is: Titill blokkar eins og hún birtist notanda.

en: File
is: Skrá

en: Edit
is: Breyta

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Weight
is: Vægi

en: Link
is: Hlekkur

en: Parent
is: Foreldri

en: Category
is: Flokkur

en: Name
is: Nafn

en: Field
is: Svæði

en: Label
is: Merking

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Views
is: Gagnasýn

en: View
is: Skoða

en: Region
is: Svæði

en: Menu
is: Valmynd

en: ID
is: Kenni

en: Configure
is: Stilla

en: Include
is: Telja með

en: Date format
is: Dagsetningarsnið

en: Block
is: Blokk

en: Visibility
is: Sýnileiki

en: Roles
is: Hlutverk

en: Filter
is: Sía

en: Original image
is: Upprunaleg mynd

en: Mode
is: Hamur

en: System
is: Kerfi

en: Unlimited
is: Ótakmarkað

en: Basic
is: Einfalt

en: Save changes
is: Vista breytingar

en: Hidden
is: Falið

en: Show
is: Sýna

en: Configure block
is: Stilla blokk

en: Block description
is: Lýsing á blokk

en: Blocks
is: Blokkir

en: Save blocks
is: Vista blokkir

en: The block settings have been updated.
is: Stillingar fyrir blokkina hafa verið verið uppfærðar.

en: Save block
is: Vista blokk

en: The block configuration has been saved.
is: Stilling á blokk hefur verið vistuð.

en: Menus
is: Valmyndir

en: Language code
is: Tungumálskóði

en: Add comment
is: Bæta við ummælum

en: Decimal point
is: Tugabrotsskil

en: Comma
is: Komma

en: (No subject)
is: (Engin fyrirsögn)

en: Language name
is: Nafn tungumáls

en: Current page
is: Núverandi síða
