Transform API (1.1.0-beta4) - en to gu translation catalogue (43 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Pages
gu: પૃષ્ઠો

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: List
gu: સૂચિ

en: Remove
gu: લોપ

en: Description
gu: વર્ણન

en: The title of the block as shown to the user.
gu: વપરાશકર્તાને બતાવ્યા પ્રમાણે બ્લોકનું શીર્ષક.

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Weight
gu: તરલતા

en: Link
gu: કડી

en: Parent
gu: પિતૃ

en: Category
gu: શ્રેણી

en: Name
gu: નામ

en: Field
gu: ક્ષેત્ર

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: View
gu: જુઓ

en: Region
gu: ક્ષેત્ર

en: Configure
gu: ગોઠવણી

en: Date format
gu: તારીખ બંધારણ

en: Visibility
gu: દ્રશ્યતા

en: Roles
gu: હોદ્દાઓ

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: Plain text
gu: સાદું લખાણ

en: Unlimited
gu: અમર્યાદિત

en: Save changes
gu: સંપાદનો સાચવો

en: Hidden
gu: છુપાયેલુ

en: Show
gu: પ્રદર્શિત કરો

en: Save blocks
gu: વિભાગો સંગ્રહો

en: Language code
gu: ભાષા સંકેત

en: Web services
gu: વેબ સેવાઓ

en: Boolean
gu: બૂલિયન

en: Comma
gu: અલ્પવિરામ

en: Language name
gu: ભાષાનું નામ

en: No blocks in this region
gu: આ ક્ષેત્ર મા કોઈ વિભાગો નથી

en: Image style
gu: ચિત્ર શૈલી

en: Weight for @block block
gu: વિભાગ @block માટે ની તરલતા

en: Region for @block block
gu: વિભાગ @block માટે નુ ક્ષેત્ર

en: Integer value
gu: પૂર્ણાંક કિંમત

en: Comment list
gu: ટિપ્પણીઓની યાદી

en: Displayed in native language
gu: મૂળ ભાષામાં દર્શાવેલ
