Transform API (1.1.0-beta5) - en to ml translation catalogue (30 entries)

en: Title
ml: തലക്കെട്ട്

en: Pages
ml: താളുകള്‍

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Content
ml: ഉള്ളടക്കം

en: List
ml: പട്ടിക

en: Remove
ml: ഒഴിവാക്കുക

en: Description
ml: വിവരണം

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: - None -
ml: - ഇല്ല -

en: Weight
ml: ഭാരം

en: Parent
ml: രക്ഷിതാവ്

en: Category
ml: വര്‍ഗ്ഗം

en: Name
ml: പേര്

en: Field
ml: ഫീൽഡ്

en: Label
ml: അടയാളം

en: View
ml: കാഴ്ച്ച

en: Region
ml: പ്രദേശം

en: Menu
ml: മെനു

en: Configure
ml: സജ്ജമാക്കല്‍

en: Date format
ml: തിയ്യതി രൂപഘടന

en: Block
ml: ബ്ലോക്ക്

en: Filter
ml: ഫിൽറ്റർ

en: Original image
ml: യഥാർത്ഥ ചിത്രം

en: Mode
ml: മോഡ്

en: System
ml: സിസ്റ്റം

en: Unlimited
ml: അനിയന്ത്രിതം

en: Language code
ml: ഭാഷയുടെ കോഡ്

en: Boolean
ml: ബൂളിയന്‍

en: Language name
ml: ഭാഷയുടെ പേര്
