Transform API (1.1.0-beta5) - en to mr translation catalogue (35 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Pages
mr: पाने

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: List
mr: यादी

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: The title of the block as shown to the user.
mr: वापरकर्त्यास दर्शविल्याप्रमाणे ब्लॉकचे शीर्षक.

en: File
mr: फाईल

en: Edit
mr: संपादन

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Weight
mr: मुल्य

en: Link
mr: दुवा

en: Category
mr: वर्ग

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Views
mr: याद्या

en: View
mr: बघा

en: Region
mr: क्षेत्र

en: ID
mr: आय डी

en: Date format
mr: तारीख आराखडा

en: Block
mr: भाग

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Filter
mr: गाळणी

en: Original image
mr: मूळ छायाचित्र

en: Unlimited
mr: अमर्यादित

en: Save changes
mr: बदल संरक्षित करा

en: Save block
mr: block संरक्षीत करा

en: Menus
mr: मेनूज

en: Language code
mr: भाषेची संकेताक्षरं

en: Add comment
mr: टिप्पणी द्या

en: Boolean
mr: बूलीय

en: Language name
mr: भाषेचे नाव
