Transform API (2.0.0-rc1) - en to fi translation catalogue (119 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Pages
fi: Sivut

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: List
fi: Lista

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: The title of the block as shown to the user.
fi: Lohkon otsikko sellaisena kuin se näytetään käyttäjille.

en: File
fi: Tiedosto

en: Edit
fi: Muokkaa

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Weight
fi: Paino

en: Link
fi: Linkki

en: Parent
fi: Isäntä

en: Category
fi: Kategoria

en: Name
fi: Nimi

en: Field
fi: Kenttä

en: Label
fi: Tunnus

en: Default
fi: Oletus

en: Views
fi: Näkymät

en: View
fi: Näytä

en: Region
fi: Alue

en: Menu
fi: Valikko

en: Configure
fi: Määrittele

en: Include
fi: Sisällytä

en: Date format
fi: Päivämäärän muoto

en: Block
fi: Lohko

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Filter
fi: Suodatus

en: Original image
fi: Alkuperäinen kuva

en: Mode
fi: Tila

en: Plain text
fi: Puhdas teksti

en: System
fi: Järjestelmä

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Basic
fi: Perusasetukset

en: Save changes
fi: Tallenna muutokset

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Show
fi: Näytä

en: Configure block
fi: Lohkon asetukset

en: Entity
fi: Entiteetti

en: characters
fi: merkit

en: Simple
fi: Yksinkertainen

en: Language switcher
fi: Kielen vaihtaja

en: Block description
fi: Lohkon kuvaus

en: Blocks
fi: Lohkot

en: Save blocks
fi: Tallenna lohkot

en: The block settings have been updated.
fi: Lohkojen asetukset on tallennettu.

en: Save block
fi: Tallenna lohko

en: The block configuration has been saved.
fi: Lohkon asetukset on tallennettu.

en: Menus
fi: Valikot

en: Relative
fi: Suhteellinen

en: The number of digits to the right of the decimal.
fi: Numeroiden määrä desimaalin oikealla puolella.

en: Decimal marker
fi: Desimaalimerkki

en: Language code
fi: Kielikoodi

en: Space
fi: Välilyönti

en: Add comment
fi: Lisää kommentti

en: Regions
fi: Alueet

en: Web services
fi: Verkkopalvelut

en: Add region
fi: Lisää alue

en: Text length
fi: Tekstin pituus

en: Meta tags
fi: Meta-kentät

en: Boolean
fi: Totuusarvo

en: Decimal point
fi: Desimaalipiste

en: Comma
fi: Pilkku

en: (No subject)
fi: (Ei aihetta)

en: Absolute
fi: Absoluuttinen

en: Language name
fi: Kielen nimi

en: No blocks in this region
fi: Tällä alueella ei ole lohkoja

en: Canonical URL
fi: Kanoninen URL

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Summary or trimmed
fi: Yhteenveto tai trimmattu

en: Language switcher (@type)
fi: Kielen valitsin (@type)

en: Image style
fi: Kuvan tyyli

en: Remove block
fi: Poista lohko

en: Current page
fi: Tämänhetkinen sivu

en: None (original image)
fi: Ei mitään (alkuperäinen kuva)

en: Thousand marker
fi: Tuhat-merkki

en: Display with prefix and suffix.
fi: Näytä etuliitteen ja päätteen kanssa.

en: Format settings:
fi: Muotoiluasetukset:

en: Link image to
fi: Linkitä kuva

en: Image style: @style
fi: Kuvan tyyli: @style

en: Linked to content
fi: Linkitetty sisältöön

en: Linked to file
fi: Linkitetty tiedostoon

en: Weight for @block block
fi: Lohkon @block painoarvo

en: Region for @block block
fi: Lohkon @block sisältöalue

en: Nothing
fi: Ei mitään

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
fi: Uniikki koneellisesti luettava nimi. Saa sisältää vain pieniä kirjaimia, numeroita ja alaviivoja.

en: Label display for @title
fi: Etiketti kentälle @title

en: Formatter for @title
fi: Kentän @title muotoiluasetukset

en: Absolute URL
fi: Absoluuttinen verkko-osoite

en: Apostrophe
fi: Heittomerkki

en: The URL of the entity.
fi: Entiteetin verkko-osoite.

en: Integer value
fi: Muuttuja-arvo

en: Thin space
fi: Ohut väli

en: Place block
fi: Sijoita lohko

en: Select the region where this block should be displayed.
fi: Valitse sisältöalue jossa lohko esitetään.

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
fi: Valitse päivämäärän esitysmuoto. Varmista että asetat oikean muodon kentälle, esimerkiksi älä syötä kellonaikaa kentälle joka sallii ainoastaan päivämäärän.

en: Format: @display
fi: Muoto: @display

en: Float value
fi: Liukulukuarvo

en: Filter by block name
fi: Suodata lohkon nimellä

en: Enter a part of the block name to filter by.
fi: Syötä osa lohkon nimestä suodatusta varten.

en: Saved the %label @entity-type.
fi: Tallennettiin %label @entity-type.

en: String value
fi: Merkkijonon arvo

en: Comment list
fi: Kommenttilista

en: Show for the listed pages
fi: Näytä listatuilla sivuilla

en: Hide for the listed pages
fi: Piilota listatuilta sivuilta

en: Display prefix and suffix
fi: Näytä etu- ja loppuliite

en: Menu levels
fi: Valikon tasot

en: Text (formatted)
fi: Teksti (muotoiltu)

en: This block is broken or missing. You may be missing content or you might need to enable the original module.
fi: Tämä lohko on rikkinäinen tai kadonnut. Sisältöä tai tarvittava moduli saattaa puuttua.

en: Broken/Missing
fi: Rikkinäinen/Puuttuva

en: Display in native language
fi: Näytä natiivikielisenä

en: Displayed in native language
fi: Näytetty natiivikielisenä

en: Time zone: @timezone
fi: Aikavyöhyke: @timezone

en: Place block <span class="visually-hidden">in the %region region</span>
fi: Sijoita lohko <span class="visually-hidden">alueeseen %region</span>

en: Date separator
fi: Päivämääräerotin

en: The string to separate the start and end dates
fi: Merkit joka erottavat aloitus- ja lopetuspäivämäärät
