Translate Side by Side (8.x-1.7) - en to tr translation catalogue (8 entries)

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Content types
tr: İçerik tipleri

en: Nodes
tr: Düğümler

en: Load
tr: Yükle

en: Multilingual
tr: Çok dil

en: Blocks
tr: Bloklar

en: Menus
tr: Menüler

en: Source language
tr: Kaynak dil
