Translation Views (8.x-1.0-alpha3) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Value
fr: Valeur

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Add
fr: Ajouter

en: To
fr: À

en: From
fr: A partir de

en: Both
fr: Les deux

en: Sort by
fr: Trier par

en: Changed
fr: Modifié

en: Multilingual
fr: Multilingue

en: Apply
fr: Appliquer

en: Not translated
fr: Non traduit

en: Translated
fr: Traduit

en: Translation status
fr: Statut de la traduction

en: Offset
fr: Décalage

en: Formatter
fr: Outil de mise en forme

en: Source language
fr: Langue d'origine

en: Outdated
fr: Obsolète

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Machine Name
fr: Nom système

en: Moderation State
fr: Etat de modération

en: Master
fr: Principal

en: Translation outdated
fr: Traduction périmée

en: Translation changed time
fr: Heure de modification de la traduction
