Translators (8.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (21 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Language
ro: Limba

en: Edit
ro: Editați

en: Add
ro: Adaugă

en: Published
ro: Publicat

en: Changed
ro: Schimbat

en: Not published
ro: Nepublicat

en: Multilingual
ro: Multilingv

en: Not translated
ro: Netradus

en: Translation
ro: Traducere

en: outdated
ro: expirat

en: Source language
ro: Limbă sursă

en: - Any -
ro: - Oricare -

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
ro: Modificările efectuate în acest tabel nu vor fi salvate până când formularul nu este trimis.

en: Show description
ro: Arată descrierea

en: No translatable fields
ro: Nici un câmp traductibil

en: Translations of %label
ro: Traduceri pentru %label

en: Hide description
ro: Ascundeți descrierea

en: <strong>@language_name (Original language)</strong>
ro: <strong>@language_name (Limba originală)</strong>
