Translators (8.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (24 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Language
ru: Язык

en: Edit
ru: Редактировать

en: Add
ru: Добавить

en: n/a
ru: н/д

en: Published
ru: Опубликовано

en: Changed
ru: Изменение

en: Not published
ru: Не опубликовано

en: Multilingual
ru: Многоязычность

en: Not translated
ru: Не переведено

en: Translation
ru: Перевод

en: outdated
ru: устарело

en: Source language
ru: Исходный язык

en: - Any -
ru: - Любой -

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
ru: Сделанные в списке изменения не вступят в силу, пока вы не сохраните их.

en: Show description
ru: Показать описание

en: From language
ru: Для языка

en: No translatable fields
ru: Нет переводимых полей

en: Translations of %label
ru: Переводы %label

en: Hide description
ru: Скрыть описание

en: <strong>@language_name (Original language)</strong>
ru: <strong>@language_name (Оригинальный язык)</strong>

en: The "Delete translation" action is only available for published translations.
ru: Действие «Удалить перевод» доступно только для опубликованных переводов.
