Translators (8.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (24 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Language
uk: Мова

en: Edit
uk: Редагувати

en: Add
uk: Додати

en: n/a
uk: н/д

en: Published
uk: Опубліковано

en: Changed
uk: Змінено

en: Not published
uk: Не опубліковано

en: Multilingual
uk: Багатомовність

en: Not translated
uk: Не перекладено

en: Translation
uk: Переклад

en: outdated
uk: застаріло

en: Source language
uk: Вихідна мова

en: - Any -
uk: - Усі -

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
uk: Зміни, виконані в цій таблиці, не будуть записані, доки не буде надіслано форму.

en: Show description
uk: Показати опис

en: No translatable fields
uk: Доступні для перекладу поля відсутні

en: Translations of %label
uk: Переклади %label

en: Other languages
uk: Інші мови

en: Hide description
uk: Приховати опис

en: <strong>@language_name (Original language)</strong>
uk: <strong>@language_name (Оригінальна мова)</strong>

en: The "Delete translation" action is only available for published translations.
uk: Дія «Видалити переклад» доступна лише для опублікованих перекладів.
