Translators (8.x-1.0-alpha2) - en to ca translation catalogue (21 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Language
ca: Llengua

en: Edit
ca: Edita

en: Add
ca: Afegeix

en: n/a
ca: n/d

en: Published
ca: Publicat

en: Changed
ca: Canviat

en: Not published
ca: No publicat

en: Not translated
ca: Sense traduir

en: Translation
ca: Traducció

en: outdated
ca: obsoleta

en: Source language
ca: Llengua de la font

en: - Any -
ca: - Qualsevol -

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
ca: Els canvis fets en aquesta taula no es desaran fins que no envieu el formulari.

en: Show description
ca: Mostra la descripció

en: No translatable fields
ca: No hi ha camps traduïbles

en: Translations of %label
ca: Traduccions de %label

en: Hide description
ca: Amaga la descripció

en: <strong>@language_name (Original language)</strong>
ca: <strong>@language_name (Llengua original)</strong>
