Translators (8.x-1.0-alpha2) - en to da translation catalogue (19 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Language
da: Sprog

en: Edit
da: Redigér

en: Add
da: Tilføj

en: Published
da: Udgivet

en: Changed
da: Ændret

en: Not published
da: Ikke udgivet

en: Not translated
da: Ikke oversat

en: Translation
da: Oversættelse

en: outdated
da: udløbet

en: Source language
da: Kildesprog

en: - Any -
da: - Enhver -

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
da: Ændringer i tabellen bliver ikke gemt, før du indsender formularen.

en: Show description
da: Vis beskrivelse

en: No translatable fields
da: Ingen felter der kan oversættes

en: Translations of %label
da: Oversættelser af %label

en: Hide description
da: Skjul beskrivelse

en: <strong>@language_name (Original language)</strong>
da: <strong>@language_name (originalt sprog)</strong>
