Translators (8.x-1.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Language
fr: Langue

en: Edit
fr: Modifier

en: Add
fr: Ajouter

en: Published
fr: Publié

en: Changed
fr: Modifié

en: Not published
fr: Non publié

en: Not translated
fr: Non traduit

en: Translation
fr: Traduction

en: outdated
fr: traduction périmée

en: Source language
fr: Langue d'origine

en: - Any -
fr: - Tout -

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
fr: Les changements effectués dans ce tableau ne seront pris en compte que lorsque la configuration aura été enregistrée.

en: Show description
fr: Afficher la description

en: From language
fr: Depuis la langue

en: No translatable fields
fr: Aucun champ traduisible

en: Translations of %label
fr: Traductions de %label

en: Hide description
fr: Masquer la description

en: <strong>@language_name (Original language)</strong>
fr: <strong>@language_name (Langue originelle)</strong>

en: The "Delete translation" action is only available for published translations.
fr: L'action "Effacer une traduction" est disponible uniquement pour les traductions publiées.
