Translators (8.x-1.0-alpha2) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Language
id: Bahasa

en: Add
id: Tambah

en: n/a
id: t/t

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Changed
id: Berubah

en: Not published
id: Tidak dipublikasikan

en: Not translated
id: Belum diterjemahkan

en: Translation
id: Terjemahan

en: outdated
id: kadaluarsa

en: Source language
id: Sumber bahasa

en: - Any -
id: - Apa saja -

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
id: Perubahan yang dilakukan pada tabel ini tidak akan disimpan sebelum anda mengirim form ini.

en: Show description
id: Tampilkan deskripsi

en: No translatable fields
id: Tidak ada kolom yang dapat diterjemahkan

en: Translations of %label
id: Terjemahan dari %label

en: Hide description
id: Sembunyikan deskripsi

en: <strong>@language_name (Original language)</strong>
id: <strong>@language_name (Bahasa asli)</strong>

en: The "Delete translation" action is only available for published translations.
id: Tindakan "Hapus terjemahan" hanya tersedia untuk terjemahan yang telah diterbitkan.
