Translators (8.x-1.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (22 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Language
ja: 言語

en: Edit
ja: 編集

en: Add
ja: 追加

en: n/a
ja: 利用不可

en: Published
ja: 掲載

en: Changed
ja: 変更済

en: Not published
ja: 非掲載

en: Not translated
ja: 未翻訳

en: Translation
ja: 翻訳

en: outdated
ja: 期限切れ

en: Source language
ja: 元言語

en: - Any -
ja: - すべて -

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
ja: フォームが送信されるまで、このテーブルでの変更は保存されません。

en: Show description
ja: 説明を表示

en: No translatable fields
ja: 翻訳可能なフィールドはありません

en: Translations of %label
ja: %labelの翻訳

en: Hide description
ja: 説明を非表示

en: <strong>@language_name (Original language)</strong>
ja: <strong>@language_name（元言語）</strong>

en: The "Delete translation" action is only available for published translations.
ja: 「翻訳の削除」アクションは、掲載状態の翻訳に対してのみ行うことができます。
