Translators (8.x-1.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Language
hi: भाषा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Add
hi: जोड़ें

en: n/a
hi: लागू नहीं

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Changed
hi: बदल गया

en: Not published
hi: प्रकाशित नहीं हुआ

en: Not translated
hi: अनुवादित नहीं

en: Translation
hi: अनुवाद

en: - Any -
hi: -कोईभी-

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
hi: इस तालिका में किये बदलाव प्रपत्र जमा होने तक नहीं सहेजे जा सकेंगे|
