Translators (8.x-1.0-alpha3) - en to hu translation catalogue (24 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Language
hu: Nyelv

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: n/a
hu: n. a.

en: Published
hu: Közzétéve

en: Changed
hu: Módosítva

en: Not published
hu: Rejtett

en: Not translated
hu: Nincs lefordítva

en: Translation
hu: Fordítás

en: outdated
hu: nem aktuális

en: Source language
hu: Forrás nyelve

en: - Any -
hu: - Bármely -

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
hu: A táblázaton végrehajtott változtatások az űrlap beküldéséig nem lesznek elmentve.

en: Show description
hu: Leírás megjelenítése

en: From language
hu: Erről a nyelvről:

en: To language
hu: Erre a nyelvre:

en: No translatable fields
hu: Nem lefordítható mezők

en: Translations of %label
hu: %label fordításai

en: Hide description
hu: Leírás elrejtése

en: <strong>@language_name (Original language)</strong>
hu: <strong>@language_name (Eredeti nyelv)</strong>

en: The "Delete translation" action is only available for published translations.
hu: A „Fordítás törlése” művelet csak a közzétett fordításokhoz érhető el.
