Translators (8.x-1.0-alpha3) - en to os translation catalogue (6 entries)

en: Status
os: Статус

en: Delete
os: Аппар

en: Operations
os: Архæйдтæ

en: Language
os: Æвзаг

en: Edit
os: Раст кæнын

en: Add
os: Бафтау
