Translators (8.x-1.0-alpha3) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Language
fa: زبان

en: Edit
fa: تدوین

en: Add
fa: افزودن

en: n/a
fa: هیچ

en: Published
fa: منتشر شده

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Not published
fa: منتشر نشده

en: Not translated
fa: ترجمه نشده

en: Translation
fa: ترجمه

en: outdated
fa: منسوخ

en: - Any -
fa: - هر چیزی -

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
fa: تغییرات ایجاد شده در این جدول تا زمانیکه ورقه ارسال نگردد ذخیره نخواهند شد.

en: Show description
fa: ظهور توضیحات

en: Hide description
fa: اخفای توضیحات
