Translators (8.x-1.0-alpha7) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Edit
it: Modifica

en: Add
it: Aggiungi

en: Changed
it: Modificato

en: - Any -
it: - Qualsiasi -

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
it: I cambiamenti fatti a questa tabella non saranno salvati finchè il form non viene inviato.

en: Show description
it: Mostra la descrizione

en: Hide description
it: Nascondi la descrizione
