Translators (8.x-1.0-alpha9) - en to fil translation catalogue (6 entries)

en: Approve
fil: Aprubahan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Add
fil: Idagdag

en: Reply
fil: Tugon

en: Translate
fil: Isaling-wika
