Translators (8.x-1.0-alpha2) - en to ur translation catalogue (10 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Language
ur: زبان

en: Edit
ur: تدوین

en: Add
ur: شامل کریں

en: n/a
ur: کوئی نہیں

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Not published
ur: غیر شائع شدہ

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
ur: اس جدول میں کی جانے والی تبدیلیاں تب تک محفوظ نہیں ہوں گی جب تک یہ فارم داخل نہیں کر دیا جاتا۔
