Travel profile (8.x-1.0-alpha1) - en to bo translation catalogue (38 entries)

en: Body
bo: གཞུང་དངོས

en: Search
bo: འཚོལ

en: Reset
bo: བསྐྱར་སྒྲིག

en: Image
bo: པར་རིས

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Help
bo: རོགས་རམ

en: Core
bo: ནང་སྙིང

en: Teaser
bo: གནད་བསྡུས

en: Content Types
bo: ནང་དོན་གྱི་རིགས།

en: Page title
bo: དྲ་ངོས་ཁ་བྱང

en: Block
bo: ལྷུ་ལག

en: RSS
bo: དྲ་ཚིགས་བསྡུས་བརྗོད

en: Header
bo: འགོ་བརྗོད

en: Footer
bo: ཤོག་མཇུག

en: Details
bo: ཞིབ་ཕྲ

en: Price
bo: རིན་གོང་།

en: Desc
bo: ཇེ་དམའ

en: User login
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་ནང་འཇུག

en: Sort by
bo: གོ་རིམ་གཞི་འཛིན་ས།

en: Token
bo: མཚོན་གྲངས

en: Tabs
bo: ཤོག་བྱང

en: Apply
bo: རེ་ཞུ།

en: Blocks
bo: ལྷུ་ལག

en: Services
bo: ཞབས་ཞུ

en: Web services
bo: དྲ་རྒྱའི་ཞབས་ཞུ

en: Primary tabs
bo: རྩ་བའི་ཤོག་བྱང

en: Secondary tabs
bo: ཤོག་བྱང་ཕལ་བ

en: Main menu
bo: འདེམས་བྱང་གཙོ་བོ

en: Secondary
bo: ཕལ་བ

en: Page top
bo: ཤོག་ངོས་ཀྱི་གོང

en: Page bottom
bo: ཤོག་ངོས་ཀྱི་ཞབས

en: Status messages
bo: གནས་སྟངས་ཀྱི་བརྡ་འཕྲིན

en: Sidebar first
bo: ཟུར་སྒྲོམ་དང་པོ

en: Main page content
bo: དྲ་ངོས་གཙོ་བོ་ཐོག་གི་ནང་དོན

en: Highlighted
bo: མངོན་གསལ་ཅན

en: Sidebar second
bo: ཟུར་སྒྲོམ་གཉིས་པ

en: Asc
bo: ཇེ་མཐོ

en: Master
bo: གཙོ་འཛིན
