Trigger API (1.0.0-alpha1) - en to ug translation catalogue (6 entries)

en: Type
ug: تىپى

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Custom
ug: ئۆزى بەلگىلەش

en: Explanation
ug: چۈشەنچە

en: Send
ug: يوللاش

en: Abbreviation
ug: قىسقارتىلمىسى
