Trigger API (1.0.0-rc1) - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: Type
hi: प्रकार

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Explanation
hi: व्याख्या

en: Send
hi: भेजें

en: Other
hi: अन्य

en: Trigger
hi: प्रवर्तक

en: Abbreviation
hi: संक्षिप्तीकरण
