Trigger API (1.0.0-rc4) - en to ca translation catalogue (9 entries)

en: Type
ca: Tipus

en: Event type
ca: Tipus d'event

en: Explanation
ca: Explicació

en: Send
ca: Enviar

en: Other
ca: Altres

en: Data
ca: Dades

en: About
ca: Detalls

en: Trigger
ca: Activador

en: Abbreviation
ca: Abreviatura
