Trigger API (1.0.0-rc5) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Type
de: Typ

en: Event type
de: Ereignistyp

en: Explanation
de: Erklärung

en: Send
de: Senden

en: Other
de: Weitere

en: Data
de: Daten

en: About
de: Über

en: Click
de: Klick

en: Trigger
de: Auslösen

en: Abbreviation
de: Abkürzung
