Trigger API (1.0.0-rc5) - en to id translation catalogue (8 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Event type
id: Jenis acara

en: Explanation
id: Penjelasan

en: Send
id: Kirim

en: Other
id: Lainnya

en: About
id: Tentang

en: Trigger
id: Pemicu

en: Abbreviation
id: Singkatan
