Trigger API (1.0.0-rc5) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Type
it: Tipo

en: Explanation
it: Descrizione

en: Send
it: Invia

en: Other
it: Altro

en: Data
it: Dati

en: About
it: Informazioni

en: Abbreviation
it: Abbreviazione
