Trigger API (1.0.0-rc5) - en to ro translation catalogue (8 entries)

en: Type
ro: Tip

en: Explanation
ro: Explicaţie

en: Send
ro: Trimite

en: Other
ro: Altele

en: Data
ro: Dată

en: About
ro: Despre

en: Trigger
ro: Declanşator

en: Abbreviation
ro: Prescurtare
