Trigger API (1.0.0-rc5) - en to tr translation catalogue (8 entries)

en: Type
tr: Tip

en: Explanation
tr: Açıklama

en: Send
tr: Gönder

en: Other
tr: Diğer

en: Data
tr: Veri

en: About
tr: Hakkında

en: Trigger
tr: Tetikleyici

en: Abbreviation
tr: Kısaltma
