Trinion backend (1.0.0) - en to hi translation catalogue (36 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: E-mail
hi: ई-मेल

en: Content
hi: सामग्री

en: Private
hi: व्यक्तिगत

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Subject
hi: विषय

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Priority
hi: प्राथमिकता

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Field
hi: क्षेत्र

en: View
hi: देखें

en: History
hi: इतिहास

en: Add item
hi: मद जोडें

en: Text
hi: लेख

en: Contact
hi: संपर्क

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Address
hi: पता

en: Company
hi: कम्पनी

en: Role
hi: भूमिका

en: Close
hi: बंद करे

en: reply
hi: जवाब दें

en: Duration
hi: अवधि

en: Logout
hi: लॉग आउट

en: Approved
hi: स्वीकृत

en: Activity
hi: गतिविधि

en: Create new account
hi: नया खाता खोलें

en: comment
hi: कमेन्ट

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Tasks
hi: कार्य

en: Sidebar first
hi: साइडबार पहला
