Trinion backend (1.0.0) - en to is translation catalogue (39 entries)

en: Title
is: Titill

en: Status
is: Staða

en: E-mail
is: Netfang

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Priority
is: Forgangur

en: Edit
is: Breyta

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Field
is: Svæði

en: View
is: Skoða

en: History
is: Saga

en: Add item
is: Bæta við hluta

en: Text
is: Texti

en: Contact
is: Tengiliður

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Amount
is: Upphæð

en: Address
is: Heimilisfang

en: Company
is: Fyrirtæki

en: SKU
is: VN

en: Role
is: Hlutverk

en: Close
is: Loka

en: reply
is: svara

en: Phone number
is: Símanúmer

en: Logout
is: Útskrá

en: Full name
is: Fullt nafn

en: Approved
is: Samþykkt

en: Create new account
is: Stofna nýjan aðgang

en: change
is: breyta

en: Go to first page
is: Fara á fremstu síðu

en: Go to last page
is: Fara á öftustu síðu

en: Edit profile
is: Breyta prófíl

en: Organization
is: Stofnun

en: Company name
is: Nafn fyrirtækis

en: Current page
is: Núverandi síða
