Trinion backend (1.0.0) - en to te translation catalogue (31 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Status
te: స్థితి

en: E-mail
te: ఈమెయిలు

en: Content
te: సారము

en: Private
te: వ్యక్తిగత

en: Type
te: రకం

en: Author
te: రచయిత

en: Subject
te: విషయం

en: Remove
te: తొలిగించు

en: Description
te: వివరణ

en: Priority
te: ప్రాధాన్యత

en: Edit
te: మార్చు

en: Go to previous page
te: క్రితపు పేజీకి వెళ్ళండి

en: Go to next page
te: తర్వాత పేజీకి వెళ్ళండి

en: Field
te: ఖాళీ

en: View
te: చూడు

en: History
te: చరితం

en: Text
te: పాఠ్యం

en: Contact
te: సంప్రదించు

en: Address
te: చిరునామా

en: Role
te: పాత్ర

en: Close
te: మూసివేయి

en: reply
te: స్పందించు

en: Duration
te: నిడివి

en: Logout
te: నిష్క్రమించు

en: Full name
te: పూర్తి పేరు

en: Create new account
te: కొత్త ఖాతా సృష్టించు

en: comment
te: వ్యాఖ్య

en: Go to first page
te: మొదటి పేజీకి వెళ్ళండి

en: Go to last page
te: చివరి పేజీకి వెళ్ళండి

en: Current page
te: ప్రస్తుత పుట
