Trinion backend (1.0.0) - en to th translation catalogue (31 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: E-mail
th: อีเมล

en: Private
th: ส่วนตัว

en: Type
th: ประเภท

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Priority
th: ลำดับความสำคัญ

en: Edit
th: แก้ไข

en: Go to previous page
th: ไปหน้าก่อน

en: Go to next page
th: ไปหน้าถัดไป

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: View
th: ดู

en: History
th: ประวัติ

en: Add item
th: เพิ่มเมนูย่อย

en: Text
th: ข้อความ

en: Contact
th: ติดต่อ

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Address
th: ที่อยู่

en: Company
th: บริษัท

en: Close
th: ปิด

en: reply
th: ตอบ

en: Duration
th: เวลาสอบ

en: Logout
th: ออกจากระบบ

en: Full name
th: ชื่อเต็ม

en: Create new account
th: สร้างบัญชีผู้ใช้ใหม่

en: comment
th: ความคิดเห็น

en: Go to first page
th: ไปหน้าแรก

en: Go to last page
th: ไปหน้าสุดท้าย

en: Edit profile
th: แก้ไขรายละเอียดผู้ใช้

en: Sidebar first
th: แถบข้างแรก
