Trinion backend (1.0.1) - en to ar translation catalogue (35 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: E-mail
ar: البريد الإلكتروني

en: Content
ar: المحتوى

en: Private
ar: خاص

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Subject
ar: الموضوع

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Priority
ar: الأولوية

en: Edit
ar: تحرير

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Field
ar: الحقل

en: View
ar: عرض

en: History
ar: الأرشيف

en: Add item
ar: أضف رابطا

en: Text
ar: نص

en: Contact
ar: اتصل

en: Amount
ar: المبلغ

en: Role
ar: الدور

en: Close
ar: إغلاق

en: reply
ar: رد

en: Duration
ar: المدة الزمنية

en: Logout
ar: خروج

en: Activity
ar: النشاط

en: Create new account
ar: إنشاء حساب جديد

en: comment
ar: تعليق

en: Go to first page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأولى

en: Go to last page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأخيرة

en: Tasks
ar: المهام

en: Edit profile
ar: تعديل الملف الشخصي

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: Sidebar first
ar: العمود الجانبي الأول
