Trinion backend (1.0.1) - en to ast translation catalogue (23 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Status
ast: Estáu

en: E-mail
ast: Corréu-e

en: Content
ast: Conteníu

en: Type
ast: Triba

en: Author
ast: Autor

en: Subject
ast: Asuntu

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Description
ast: Descripción

en: Edit
ast: Editar

en: Go to previous page
ast: Dir a la páxina anterior

en: Go to next page
ast: Dir a la páxina siguiente

en: Field
ast: Campu

en: View
ast: Vista

en: History
ast: Historial

en: Add item
ast: Amestar elementu

en: Text
ast: Testu

en: Contact
ast: Contautu

en: Role
ast: Rol

en: Close
ast: Zarrar

en: reply
ast: retrucar

en: Logout
ast: Zarrar sesión

en: Create new account
ast: Facer una cuenta nueva
