Trinion backend (1.0.1) - en to pt translation catalogue (50 entries)

en: Title
pt: Título

en: Content
pt: Conteúdo

en: Private
pt: Privada

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Subject
pt: Assunto

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: Priority
pt: Prioridade

en: Edit
pt: Editar

en: Go to previous page
pt: Ir para a página anterior

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Field
pt: Campo

en: View
pt: Ver

en: History
pt: Histórico

en: Add item
pt: Novo item

en: Text
pt: Texto

en: Contact
pt: Contato

en: Amount
pt: Valor

en: Company
pt: Empresa

en: SKU
pt: Cód. do Produto

en: Role
pt: Papel

en: Close
pt: Fechar

en: reply
pt: responder

en: Duration
pt: Duração

en: Phone number
pt: Telefone

en: Logout
pt: Sair

en: Full name
pt: Nome completo

en: Activity
pt: Atividade

en: Unit
pt: Unidade

en: Create new account
pt: Criar nova conta

en: change
pt: alterar

en: comment
pt: comentar

en: Go to first page
pt: Voltar para a primeira página

en: Go to last page
pt: Ir para a última página

en: Tasks
pt: Tarefas

en: Edit profile
pt: Editar perfil

en: Old value
pt: Valor antigo

en: New value
pt: Novo valor

en: Organization
pt: Organização

en: Company name
pt: Empresa

en: Sign up
pt: Inscrição

en: Dashboard
pt: Painel

en: Sidebar first
pt: Primeira barra lateral

en: Exposed
pt: Exposto

en: Current page
pt: Página atual

en: New Task
pt: Nova Tarefa

en: Sign in
pt: Autenticar-se

en: Add coupon
pt: Utilizar o cupom

en: Go to page @key
pt: Ir para página @key
