Trinion backend (1.0.1) - en to vi translation catalogue (43 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Status
vi: Trạng thái

en: E-mail
vi: Thư điện tử

en: Content
vi: Nội dung

en: Private
vi: Riêng tư

en: Type
vi: Kiểu

en: Author
vi: Tác giả

en: Subject
vi: Tiêu đề

en: Remove
vi: Xoá

en: Description
vi: Mô tả

en: Edit
vi: Sửa

en: Go to previous page
vi: Đến trang kế trước

en: Go to next page
vi: Đến trang sau

en: Field
vi: Trường

en: View
vi: Xem

en: History
vi: Lịch sử

en: Add item
vi: Thêm mục

en: Text
vi: Văn bản

en: Contact
vi: Liên hệ

en: Amount
vi: Số lượng

en: Company
vi: Công ty

en: Role
vi: Vai trò

en: Close
vi: Đóng

en: reply
vi: phản hồi

en: Duration
vi: Thời lượng

en: Phone number
vi: Số điện thoại

en: Logout
vi: Thoát

en: Full name
vi: Họ và tên

en: Unit
vi: Đơn vị

en: Create new account
vi: Tạo tài khoản mới

en: comment
vi: bài bình luận

en: Go to first page
vi: Đến trang đầu tiên

en: Go to last page
vi: Đến trang cuối cùng

en: Tasks
vi: Tác vụ

en: Old value
vi: Giá trị cũ

en: New value
vi: Giá trị mới

en: Organization
vi: Tổ chức

en: Company name
vi: Tên công ty

en: Sign up
vi: Đăng kí

en: Dashboard
vi: Trang tổng hợp

en: Sidebar first
vi: Sidebar đầu tiên

en: Current page
vi: Trang hiện thời

en: New Contact
vi: Liên lạc mới
