Trinion backend (1.0.2) - en to ku translation catalogue (29 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Status
ku: ڕەوش

en: E-mail
ku: ئیمێل

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Private
ku: تایبەت

en: Type
ku: جۆر

en: Author
ku: نووسەر

en: Subject
ku: سه‌ردیڕ

en: Remove
ku: بسڕەوە

en: Description
ku: دەربارە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Go to previous page
ku: بڕۆ بۆ پەڕەی پێشوو

en: Go to next page
ku: بڕۆ بۆ په‌ڕه‌ی داهاتوو

en: Field
ku: خانە

en: View
ku: پیشاندان

en: History
ku: مێژوو

en: Add item
ku: بڕگە زیادبکە

en: Text
ku: دەق

en: Contact
ku: پەیوەندی

en: Role
ku: ڕۆل

en: reply
ku: وه‌ڵام بدەوە

en: Logout
ku: چوونا دەرڤە

en: Create new account
ku: هەژمارێکی نوێ‌ درووست بکە

en: comment
ku: بۆچوون

en: Go to first page
ku: بڕۆ بۆ پەڕەی یەکەم

en: Go to last page
ku: بڕۆ بۆ په‌ڕه‌ی کۆتا

en: Tasks
ku: ئەرکەکان

en: Dashboard
ku: داشبۆرد

en: Sidebar first
ku: لاپارچەی یەکەم
